Usuwanie skutków nawałnic w północnej Polsce (Nawałnica w Rytlu)

Do chwili obecnej mieszkańcy północnej Polski walczą ze skutkami piątkowej nawałnicy. W akcję niesienia pomocy włączyli się również członkowie stowarzyszenia proobronnego SIP (Semper in Preasidio- Zawsze na straży) z Tucholi.

 

 

 

W pierwszych dniach po kataklizmie nieśli oni lokalnie pomoc w swoich miasteczkach i wsiach. Z upływem kolejnych dni sytuacja w ich miejscowościach się stabilizowała. Wraz z przywróceniem energii​ elektrycznej dotarły informacje o skali zniszczeń w innych rejonach. Postanowili wówczas  udać się do Rytla. Gmina ta ucierpiała najbardziej w skutek piątkowej nawałnicy. We wtorek  15 sierpnia 2017 roku członkowie Stowarzyszenia wraz z 1500 innymi  wolontariuszami  od wczesnych godzin porannych walczyli ze skutkami żywiołu w Rytlu. Pomagali tam udrażniać drogi na terenie wiatrołomów oraz oczyszczać rzekę Brdę. Akcja trwała do późnych godzin wieczornych. Na szczególne podkreślenie zasługuje wzorowa organizacja ze strony samorządu oraz życzliwość napotkanych tego dnia wolontariuszy. Cieszy Nas, że polskie społeczeństwo nie pozostaje bierne w obliczu tragedii i potrafi się zjednoczyć.

Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Usuwanie-skutków-nawałnicy-w-Rytlu-18 Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu Członkowie stowarzyszenia proobronnego "Semper in Preasidio- Zawsze na straży" z Tucholi w trakcie niesienia pomocy ofiarom nawałnicy w Rytlu

 

Komentowanie wpisów zostało wyłączone.